suma: 0,00 zł do kasy
Czy można przykleić tapetę na płytki? Jak to zrobić?
Czy można przykleić tapetę na płytki? Jak to zrobić?

Wiele osób zastanawia się nad zmianą aranżacji swojej kuchni bez konieczności wykonywania brudnego remontu, który polega na kuciu płytek ceramicznych. Na szczęście istnieją inne metody, które pozwalają na zupełną zmianę aranżacji wnętrza. Chcesz wiedzieć, czy na płytki można przykleić tapetę? Tak! W ten sposób unikniesz skomplikowanego remontu, który zająłby sporo czasu i dodatkowo pochłonął ogrom energii i środków.

W sieci znajdziesz wiele poradników o tym, jak przykleić tapetę na płytki. Procedura jest podobna jak w przypadku klejenia tapet na ściany, aczkolwiek wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Jak zapewne wiesz, kafle kuchenne są narażone na oddziaływanie tłuszczu, wilgoci i wielu innych niekorzystnych czynników. Zanim przykleisz tapetę, koniecznie zadbaj o wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni kafli ceramicznych.

Czy tapeta przyklei się do płytek? Jakie tapety wybrać?

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy można przykleić tapetę na kafelki. Czy jednak wiesz, jaki rodzaj tapet doskonale nadaje się do wykonywania tego typu zadań? Najlepszą z możliwych opcji będą tapety winylowe, które charakteryzują się zwiększoną grubością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a nawet na wilgoć. Warto też dodać, że nowoczesne tapety tego typu są odporne na wysokie temperatury, co w kuchniach jest niezwykle ważne. Dodatkowo są one w pełni zmywalne, a więc wszelkie zabrudzenia kuchenne zmyjesz z powierzchni tapety bez żadnego ryzyka jej uszkodzenia.

Czy można przykleić tapetę na płytki? Winylową jak najbardziej! Mimo grubej warstwy materiału przepuszcza on parę wodną, dzięki czemu ściany stale oddychają, a więc nie ma ryzyka, że po jakimś czasie na ich powierzchni pojawi się np. pleśń.

Czy na płytki można przykleić tapetę? Jak wygląda klejenie tapet na ceramiczne płytki?

Nie chcesz kuć ścian? W takim razie dowiedz się, jak przykleić tapetę na płytki. Jeśli zaopatrzysz się w odpowiedni rodzaj tapety, np. winylową w przepiękne, geometryczne wzory, musisz też wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio ją przykleić. W tym przypadku potrzebujesz specjalnego kleju, który im gęstszy, tym lepiej. Odpowiadając na pytanie, czy tapeta przyklei się do płytek – oczywiście, że tak, ale tylko przy odpowiednim przygotowaniu podłoża. Musisz w pierwszej kolejności:

  • oczyścić powierzchnię kafli z tłuszczu, brudu i innych zanieczyszczeń,
  • wysuszyć płytki przed rozpoczęciem klejenia,
  • w razie potrzeby przeszlifować powierzchnię płytek, jeśli ta jest zbyt porowata.

Nakładanie tapety bezpośrednio na kafle ceramiczne nie jest proste, szczególnie dla osób bez jakiegokolwiek doświadczenia. Jeśli chcesz, aby tapeta była położona idealnie, lepiej zdecyduj się na pomoc profesjonalistów.

Czy tapetę można przykleić do płytek? Jakie są alternatywy?

Jeśli nie chcesz kleić tapety bezpośrednio do kafli ceramicznych, bo obawiasz się o trwałość takiego rozwiązania – masz też inną opcję. Możesz przykleić płyty GK do powierzchni płyt ceramicznych, a dopiero na płytach położyć tapetę. Takie rozwiązanie nieco pomniejszy powierzchnię pomieszczenia – o kilka centymetrów, natomiast pozwoli Ci na bezpieczne i wygodne umieszczenie tapety na ścianie, bez konieczności zrywania kafli.

Oczywiście to raczej doraźne rozwiązanie, gdyż pomniejszy ono powierzchnię pomieszczenia. Wciąż zastanawiasz się, czy tapeta przyklei się do płytek? Jeśli odpowiednio przygotujesz podłoże, wybierzesz dobrej jakości klej i poprawnie ułożysz tapetę – ta na pewno utrzyma się na kaflach ceramicznych nawet przez wiele lat użytkowania.

Jak przykleić tapetę na płytki – samodzielnie czy z udziałem profesjonalnej ekipy?

Brak doświadczenia i umiejętności w zakresie klejenia tapet ściennych może skutkować zniszczeniem materiału lub jego odpadaniem z biegiem czasu. Czy na płytki można przykleić tapetę? Oczywiście, że można, ale bez narzędzi, wiedzy i umiejętności to zadanie może okazać się trudne do samodzielnego wykonania.

Jeśli chcesz mieć pewność, że tapeta winylowa utrzyma się na powierzchni kafli ceramicznych w kuchni, w łazience lub nawet w przedpokoju, koniecznie nawiąż współpracę z profesjonalną ekipą wykończeniową. Wbrew pozorom to, jak przykleić tapetę na płytki, tylko w teorii wydaje się prostym zadaniem. W praktyce duże znaczenie ma metoda klejenia, sposób przygotowania podłoża oraz użyte materiały, np. certyfikowany klej o odpowiednim czasie schnięcia oraz mocy klejenia. Odpowiadając finalnie na pytanie – czy tapeta przyklei się do płytek – tak, ale tylko przy zastosowaniu się do podstawowych wskazówek dotyczących jej klejenia oraz przy wyborze tapety wysokiej jakości, która jest odporna na wiele czynników zewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium